מתלבטים בנוגע לרמת הגימור של דלתות הפנים? בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב על אודות סוגי הגימור השונים.

דלתות פנים אותן אנו רוכשים לצרכי התקנה בסביבת המגורים ו/או המשרד, מגיעות במספר אפשרויות גימור שונות הבאות לידי ביטוי בציפויים שונים. ציפויים אלו עתידים להשפיע על נראות הדלת, מחירה ועמידותה לאורך שנים ועל מנת לעשות לכם סדר בנושא ריכזנו עבורכם מידע כללי אודות סוגי הציפויים הנפוצים ביותר לדלתות פנים.

סוגי גימורים שונים עבור דלתות הפנים

ציפוי למינציה לדלתות פנים

ציפוי זה מורכב למעשה משכבות נייר דמוי טפט ההופכים לחלק בלתי נפרד מגוף הדלתות באמצעות הדבקה בתנור.

דלת פנים מעוצבת בדגם נועה

ציפוי פורמייקה לדלתות פנים

ציפוי זה מורכב מנייר ייעודי המיוצר מקראפט הספוג במלמין נוזלי. דלתות פנים ברמת גימור פורמייקה הן דלתות בעמידות גבוהה יחסית לסביבה לחה וזאת מכיוון שציפוי הפורמייקה הינו בעל עמידות גבוהה באופן יחסי לרטיבות. כמו כן, דלתות אלו קלות ונוחות לניקוי ותחזוקה שוטפת וכיום תוכלו ליהנות מהיצע רחב של דוגמאות פורמייקה שונות לצורכי ציפוי דלתות הפנים. יחד עם זאת, חשוב לציין שציפויי פורמייקה לדלתות פנים פחות מיועד לצרכי חיפוי דלתות פנים בסביבת המגורים הביתית והוא מותאם יותר למשרדים ומרחבים ציבוריים.

ציפוי פורניר לדלתות פנים

ציפוי זה הוא למעשה משטח דק המיוצר מעץ טבעי והוא מיוצר מסוגי עץ שונים כגון: עץ מייפל, עץ אלון וכדומה. ציפוי זה על אף יתרונותיו בכל הנוגע לנראות הדלת והמחיר הנוח יחסי של הציפוי בהשוואה לדלתות המיוצרות במלואן מעף גושני, ידוע ברגישות שלו ללחות ולמים ולכן לא מומלץ להתקין דלתות פנים בציפוי פורניר בחדרי רחצה.

גימור צבע לדלתות פנים

ציפוי באמצעות גימור צבע ידוע גם בשם ציפוי אפוקסי, ציפוי שלייפלק או ציפוי צבע בתנור. ציפוי זה מאפשר לכם ליהנות מרמת גימור גבוהה והוא מותאם לכל סוגי הדלתות בהן ניתן לבצע הליכי גימור באמצעות צבע בתנור.במקרה זה תוכלו לבחור בין רמת גימור מט או מבריק וליהנות מהיצע הולך וגדל של גוונים המיועדים לצרכי ציפוי הדלת בצבע.

ציפוי פולימור

ציפוי זה מגיע במרקמים שונים ובהיצע הולך וגדל של דוגמאות באמצעותן ניתן לדמות מרקמים כמו עץ וצבע אטום. ציפוי זה הינו חזק ועמיד לאורך זמן והוא מאפשר יכולות ניקוי ותחזוקה שוטפת של דלתות הפנים על הצד הנוח והקל ביותר. ציפוי זה נחשב לפופולארי מכיוון שהוא מאפשר רמת גימור מדויקת ולנוכח מחירו האטרקטיבי.

הבחירה בין סוגי הציפויים השונים חייבת להיעשות בהתאם לחומר הגלם מהם מיוצרות דלתות הפנים ובהתאם לעיצוב הכללי של החלל בו מותקנות הדלתות. כמו כן, חשוב לשים דגש על נראות הדלת ועל אופן הניקוי והתחזוקה שלה ברמה השוטפת. בבתים בהם ישנם ילדים קטנים מומלץ לבחור בסוגי ציפויי המאפשרים ניקוי מהיר, קל ונוח של כתמי לכלוך נוקשים ושונים מהדלת.

ראה גם: קטלוג דלתות פנים מעוצבות