מהו תיקון דלתות פנים? איזה סוגי בעיות ניתן לתקן? היכן מתקנים דלתות פנים ומה חשוב לדעת על תיקון דלתות פנים? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

דלתות פנים המשמשות אותנו מדי יום בסביבת המגורים, עלולות לסבול מבלאי או בעיות שונות היכולות להשפיע בצורה ניכרת על תפקוד הדלת, נראות הדלת ומצבה התחזוקתי. הבעיות השונות בדלתות הפנים עלולות לחייב אתכם בתיקון הדלת או החלפה, וזאת בהתאם לסוג הבעיה.

תיקון דלתות פנים מקצועי בבית

תיקון דלתות פנים ומשקופים

תיקון דלתות פנים ומשקופים הינה פעולה מקצועית המיושמת על ידי אנשי מקצוע מענף הנגרות או הדלתות. פעולת התיקון מתאפשרת לרוב סוגי הבעיות העלולות להופיע בדלתות הפנים והמשקופים לאורך זמן כגון:

  • קילופי צבע מגוף הדלת או המשקוף.
  • מכות יבשות על גוף הדלת או המשקוף.
  • ריקבון בתחתית המשקוף או הדלת- מאפיין דלתות פנים אשר אינן עמידות למים המותקנות בכניסה לחדרים רטובים.
  • דלתות שאינן נסגרות היטב כתוצאה מבעיה בגוף הדלת או מנגנוני הנעילה.
  • מרווח בין תחתית דלתות לבין הרצפה כתוצאה מריקבון הולך ומתמשך של תחתית הדלתות.
  • דלתות המחייבות צביעה מחודשת – דלתות פנים מסוימות עלולות לאבד את הגוון המקורי שלהן כתוצאה משינויי לחות וטמפרטורה ולכן מומלץ לשקול לצבוע אותם. צביעת דלתות פנים הינה פעולה מומלצת בכל מקרה לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין לחדש את סביבת המגורים באמצעות צביעה מחודשת של דלתות הפנים.

 

בעיות המצריכות תיקון דלתות – ממה הן נובעות?

הבעיות השונות המצריכות תיקון דלתות נובעות בין היתר כתוצאה מבלאי מתמשך בדלתות הפנים, שימוש לא נכון בדלתות הפנים (טריקה חזקה בתדירות גבוהה), איכות ירודה של חומרי הגלם מהם מיוצרות דלתות הפנים, שטיפת רצפות במים עומדים למשך זמן ממושך, שינויי לחות וטמפרטורה בסביבת המגורים וסיבות נוספות העלולות להוביל לאי-אילו בעיות המחייבות תיקון בגוף דלתות הפנים והמשקופים, לרבות, ליקויי בנייה אופייניים העלולים להשפיע על מצב הדלתות לאורך זמן.

 

תיקון דלתות פנים – היכן?

דלתות פנים מומלץ לתקן אך ורק על ידי אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בנושא. כיום, תוכלו למצוא מספר הולך וגדל של נגריות המתמחות ב- תיקון דלתות פנים, כאשר גם מתקיני דלתות מקצועיים יכולים להעניק לכם פתרון מקיף ומקצועי למספר בעיות נפוצות בדלתות הפנים כגון: דלתות שאינן נסגרות היטב מכל סיבה שהיא.

 

מתי מומלץ לתקן ומתי מומלץ להחליף?

תיקון דלתות פנים ומשקופים הינה פעולה מקצועית המאפשר לכם ליהנות מתוצאה מניחה את הדעת אשר תאפשר לכם להמשיך ולעשות שימוש בדלתות הפנים המותקנות. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מצבים בהם מומלץ לשקול את החלפת דלתות הפנים מאשר לבצע את הליכי התיקון הנחוצים לה. מצבים אלו כוללים בין היתר: דלתות פנים בהן מופיע עיוות חריג, מרווח רחב מידי בין תחתית הדלת לבין פני הרצפה וכדומה.

מאמר מומלץ: גימור צבע או גימור פורמייקה עבור – מה כדאי?